Правила прийому дітей до ЗДО

 

Запис до дитячого садочка-https://mon.gov.ua/ua/osvita/doshkilna-osvita/zapis-do-dityachogo-sadochka

Правила прийому до ЗДО

   2023-2024 н.р.

 Положення про заклад дошкільної освіти - КМУ вніс зміни до Положення про заклад дошкільної освіти, затверджене постановою від 12.03.2003 № 305 (далі — Положення). Воно викладене в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 № 86. З основними змінами в Положенні ознайомтеся в публікації-   https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/305-2003-%D0%BF#Text

Про зарахування дітей в ЗДО-  https://osvita.ua/legislation/doshkilna-osvita/85999/

  Що нового в прийомі дітей до дитсадка  -https://ezavdnz.mcfr.ua/879582

Згода на обробку  персональних даних-  https://docs.google.com/document/d/1RPHAsVMDXIBoYm2vYpvpHbLGuHsbqikz/edit?usp=sharing&ouid=101438051344098372257&rtpof=true&sd=true

 Діагностика готовності дитини до школи-  http://bezlyudivka-lyceum.edu.kh.ua/Files/downloads/2.2.%D0%94%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0_%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82_%D0%B4%D1%82%D0%B5%D0%B9_%D0%B4%D0%BE_%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8.pdf

  Зарахування дитини до  закладу дошкільної освіти (ЗДО)- це відповідальний момент як для батьків, так і для керівника закладу. З цього моменту починаються юридичні відносини між батьками та працівниками дошкільного навчального закладу, тому всі повинні чітко усвідомлювати міру відповідальності за ці відносини.

Документи, необхідні для вступу в дитячий садок:

• Заява від одного з батьків дитини або особи, яка є опікуном малюка. Це можуть бути бабусі, дідусі чи прийомні батьки;

• Копія свідоцтва про народження дитини;

• Медична довідка про стан здоров'я дитини. 

• Довідка лікаря про епідеміологічне оточення дитини. Документ необхідно брати перед походом в дитячий садок, так як довідка про відсутність інфекційних захворювань діє протягом 3 днів.

Крім загальноприйнятого списку документів для прийому в дошкільний заклад, існує додатковий пакет довідок, якщо у дитини є проблеми з розвитком або здоров'ям. При затримці мовного розвитку у малюка, батьки повинні надати висновок логопеда і віддати дитину в спеціалізований садок, де фахівці сприяють позбавленню від недуга і приділяють малюкові більше уваги.

При прийнятті до ЗДО, директор знайомить  батьків з наступними документами:
 Статутом ЗДО,
- Правилами внутрішнього трудового розпорядку, 
- режимом роботи, 
- вимогами Базового компоненту дошкільної освіти, 
- наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 № 667 "Порядок встановлення пла­ти батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах", 
- порядком та термінами здійснення розрахунків за перебування дитини у дошкільному закладі,
-  умовами утримання дітей та традиціями закладу,  
- положенням про батьківський комітет, їх повноваженнями,
Відрахування дітей із закладу може здійснюватися за бажанням батьків, або осіб, які їх замінюють; на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в дошкільному закладі даного типу. Такий висновок одночасно повинен містити рекомендації щодо типу дошкільного навчального закладу, в якому доцільне подальше перебування дитини.

Чи можна прийняти дитину в дитсадок без щеплень?

У спільному листі МОН та МОЗ «Щодо вирішення окремих питань про зарахування до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення» від 29.09.2014 № 1/9-500, № 04.01.16/28103 (цей лист МОН повторило 18.03.2016 за № 1/9-139) зазначено: питання щодо відвідування дошкільних закладів дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішує індивідуально лікарсько-консультативна комісія лікувально-профілактичного закладу державної (комунальної) форми власності (ЛКК). ЛКК діє відповідно до Примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу, затв. наказом МОЗ України від 29.11.2002 № 434 (далі — Примірне положення про ЛКК). Є два варіанти розвитку подій залежно від рішення ЛКК: якщо рішення позитивне — то у висновку вказано на те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти, якщо комісія не дозволяє відвідувати заклад дитині, у якої відсутні щеплення (за складної епідеміологічної ситуації та (або) через індивідуальні показники) — то питання щодо форми здобуття освіти такою дитиною розв’язує місцевий орган управління освітою. 

До відвідування закладу дошкільної освіти готують на педіатричній дільниці (п. 1 Примірного положення про ЛКК): лікар-педіатр дільничний медична сестра дільнична медична сестра кабінету здорової дитини. Вони й оформлюють медичні документи, які батьки подаватимуть директорові ЗДО при прийомі їхньої дитини до закладу. Підготовка дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного закладу передбачає оформлення медичної документації за формою первинної облікової документації.

 Якщо дитина не має обов’язкових профілактичних щеплень, а ЛКК прийняла рішення дозволити відвідувати ЗДО, то це рішення є підставою для оформлення інших медичних документів. Для дітей, у яких немає обов’язкових профілактичних щеплень (незалежно від причин), батьки мають додатково надати висновок ЛКК про те, що дитина може відвідувати ЗДО. Зауважте! Якщо дитина перенесла гостре захворювання, то ліпше зарахувати її в заклад дошкільної освіти не раніше ніж через два тижні після клінічного одужання (п. 3 Примірного положення про ЛКК). Але… Стаття 30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 № 4004-XII дає підстави запроваджувати особливі умови та режими праці, навчання, пересування й перевезення, щоб запобігти поширенню особливо небезпечних і небезпечних інфекційних хвороб, масових неінфекційних захворювань (отруєнь). У такому разі: головний державний санітарний лікар  запроваджує позачергові профілактичні щеплення, інші санітарні заходи відповідно до Закону органи виконавчої влади та місцевого самоврядування  забезпечують своєчасне проведення масових профілактичних щеплень, дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних, інших необхідних санітарних і протиепідемічних заходів за поданням головних державних санітарних лікарів.

Немає коментарів:

Дописати коментар