вівторок, 28 квітня 2020 р.







Телеуроки є  доступними

 для учнів початкової школи


28 квітн Всеукраїнська школа онлайн розпочинає трансляцію уроків для школярів 1-4 класів. Уроки транслюватимуться на YouTube каналі МОН та ще 4-х телеканалах.
Програма розрахована на 5 тижнів і складається з чотирьох предметів: української мови, математики, науки та мистецтва. За словами в.о. міністра освіти і науки Любомири Мандзій, кожен урок триватиме 15 хвилин, що є оптимальним для занять дітей цієї вікової категорії у форматі теле- та онлайн-лекцій. «Загалом для дітей початкової школи найкращим є безпосередній контакт і навчання зі своїм вчителем, тому ми не планували робити онлайн-уроки для дітей цього віку. Однак багато батьків та педагогів звертаються до нас із проханням організувати уроки і для   початкової школи», – розповіла Мандзій.Вона підкреслила, що саме через це організатори й вирішили додати до Всеукраїнської школи онлайн наймолодшу ланку.  «Основна мета проєкту – допомогти дітям початкової школи, які не мають сучасних девайсів, засобів зв’язку (підключення до інтернету), підтримки дорослих,  вчитися дистанційно. З огляду на кількість звернень щодо організації навчального процесу для наймолодших, зробити це було нашим обов’язком», – додає Генеральний директор Директорату внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента України Вероніка Селега.  Окрім онлайн-версії уроків на YouTube, заняття можна буде дивитися також на телеканалах:
  • 1 клас – Піксель;
  • 2 клас – UA:Перший;
  • 3 клас – UA:Культура;
  • 4 клас – ПлюсПлюс.
Уроки транслюватимуться у вівторок та четвер з 09:00 до 10:00.



МОН змінить вимоги 

до заповнення шкільних зошитів

       Міністерство освіти і науки планує змінювати вимоги до оформлення учнівських зошитів.  Про це в інтерв'ю DW сказала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій, відповідаючи на запитання щодо наявності формальностей у шкільній освіті, які показав карантин. За її словами, дитина має бути готовою до життя, а не лише виконувати передбачені  вимоги до заповнення зошитів. «Ми плануємо дещо змінювати, тому що ми, реалізуючи Нову українську школу готуємо дитину до життя. Вона має бути готовою до життя, а не тільки виконувати передбачені чіткі вимоги до заповнення зошитів — скільки клітинок треба відступити, коли ми пишемо дату чи «Класна робота». Думаю, що ці вимоги ми будемо змінювати», - сказала Любомира Мандзій.